Wyciekłe obrazy, które ujawniają kolejną rzecz Google, którą można umieścić w telewizji. Będzie to prawdopodobnie kontynuacja Chromecasta Ultra, który pojawił się nieco ponad trzy lata temu i ma w Google pseudonim „Sabrina”.

Z Android TV
Tym razem Chromecast wydaje się być poważnie ulepszony. Mianowicie, wszystkie dotychczas wydane urządzenia Chromecast były tylko urządzeniami „pasywnymi”, w tym sensie, że odtwarzanie musi zawsze być inicjowane z telefonu komórkowego, tabletu lub komputera przez „rzutowanie” zawartości urządzenia Chromecast.
Według plotek urządzenie Sabrina jest dostarczane z Android TV na pokładzie, czyli systemem operacyjnym Google TV, który można również znaleźć w Nvidia Shield TV, Xiaomi Mi Box i na niektórych telewizorach, które używają Android TV jako systemu operacyjnego.
Pozwala to również na odtwarzanie treści bezpośrednio w telewizji, bez konieczności nadawania jej z innego urządzenia.
Żeby móc, trzeba chcieć – aplikacje randkowe!
Z pilotem.
Zdjęcie powyżej pokazuje, że tym razem urządzenie Sabrina jest wyposażone w pilot zdalnego sterowania, który jest bardzo podobny do tego, który został dostarczony z zestawem słuchawkowym Google Daydream View, ale z wieloma przyciskami.
Widzimy tutaj przyciski do aktywacji asystenta głosowego Google, a także dedykowany przycisk gwiazdki, który prawdopodobnie służy do oznaczania ulubionych. U góry prawdopodobnie znajdują się klawisze strzałek do nawigacji i możesz przesunąć palcem po kółku w stylu iPoda, co wyjaśnia, dlaczego na pilocie jest tylko jeden przycisk głośności. Sabrina wydaje się także wspierać usługę Google TV, YouTube TV.
Jeśli chodzi o nazewnictwo nowego produktu, programiści XDA oczekują, że będzie on pod Nest, ponieważ wszystkie nowsze produkty domowe Google są teraz pod marką Nest, firmy Google przejętej w 2014 roku.
Dokładna cena i data premiery nie są znane, ale eksperci programiści XDA zasugerowali, że oczekują ceny około 80 USD, czyli nieco powyżej dzisiejszego kosztu Chromecasta Ultra.
Innymi słowy, ten produkt będzie bliski konkurentowi popularnego Apple TV Apple, ale z Androidem na pokładzie.