Wydaje się, że jeszcze nie tak dawno były czasy, gdzie otrzymanie papierowego katalogu do domu było fascynujące. Wszyscy członkowie rodziny przeglądali je planując duże zakupy. Często były ze sklepów oddalonych o kilkadziesiąt kilometrów. Aktualnie, gdy w każdym, nawet mniejszym miasteczku, sklepów wielkopowierzchniowych przybywa w zastraszającym tempie czy nadal gazetki spełniają swoją funkcję?

Większość zna to uczucie, gdy otwiera się skrzynkę na listy, a tam stos gazetek i ulotek. Często są one tylko i wyłącznie przerzucane, by w tym stosie papierów odnaleźć listy czy awiza, budząc irytacje. Jeśli jednak chcielibyśmy zaplanować zakupy przy tym oszczędzając warto je przejrzeć, by wyszukać okazje czy porównać ceny. Jednakże w czasach stawiających na ekologie i niemarnowanie czasu o wiele bardziej przydatnym narzędziem są aplikacje mobilne, w których po wpisaniu frazy żądanego produktu wyskoczy nam porównanie cen z większości dostępnych sklepów, bez względu czy to mały dyskont, czy ogromny hipermarket, co ułatwia zaplanowanie zakupów. Aplikacje on-line w większości przypadków mają również możliwość stworzenia indywidualnej listy zakupów, która będzie w jednym miejscu z uwzględnieniem poszczególnych sklepów. Mniej wygodnym rozwiązaniem są strony internetowe poszczególnych sklepów z dostępną gazetką z promocjami, ponieważ trzeba wejść na witrynę www każdego sklepu z osobna.

Brak partnera życiowego? – poznaj 5 sposobów na nawiązanie znajomości!

Coraz większy nacisk kładzie się na zakupy bezgotówkowe, bo skracają czas transakcji, tak samo aplikacje mobilne z dostępnymi promocjami z poszczególnych sklepów zmniejszają czas planowania zakupów. Na pewno na uznanie zasługuje aspekt ekologii, bo w użyciu nie ma papieru, który często ze skrzynki pocztowej nie trafia do odpowiedniego kontenera na śmieci. Świat idzie do przodu, ale nie wszyscy mają taki sam poziom dostępu do Internetu, dopóki to się nie zmieni to gazetki papierowe będą miały racje bytu.